Naozaj hliadky ĽSNS vo vlakoch znížili kriminalitu?
ZdieľaťFacebookEmail
vlakove hliadky lsns
Člen vlakovej hliadky ĽSNS; zdroj: anc

Naozaj hliadky ĽSNS vo vlakoch znížili kriminalitu?

Kotlebovci hovoria, že hliadky ĽSNS znížili kriminalitu vo vlakoch. Portál Aktuality.sk nedávno informoval o tom, že z policajných štatistík vyplýva niečo úplne iné.

Poslanci ĽSNS sa na svojich mítingoch okrem samotného stretávania s ľuďmi často chvália úspechmi svojej strany. Občas však aj tými, ktoré sa nie úplne zakladajú na pravde.

Napríklad Milan Mazurek sa na mítingu vo Vranove nad Topľou chválil, že hliadky ĽSNS na trati Poprad-Stará ľubovňa znížili kriminalitu až o 90%.

„Nehovorím len o trestných činoch, ale o aj priestupkoch, krádežiach, jednoducho priestupkoch voči občianskemu spolunažívaniu. Takto veľmi sme dokázali situáciu na tejto trati zlepšiť,“ hovorí vo videu zverejnenom na svojej sociálnej sieti. Informovať ich o tom mali samotní policajti. Aká je však pravda?

Pozrite si tiež: 5 dôvodov prečo sú podľa historika kotlebovci fašisti

Oficiálne štatistiky

Hovorkyňa krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Migaľová poskytla portálu Aktuality.sk údaje, ktoré potvrdzujú, že tvrdenia Milana Mazureka o znížení kriminality na spomínanej trati sa nezakladajú na pravde.

Pravda je totiž taká, že zatiaľ, čo v čase, kedy na úseku mali hliadkovať hliadky ĽSNS sa vo vlakoch odohral jeden trestný čin a jeden priestupok, tak rok predtým, kedy sa vo vlakoch na tejto trati hliadky nenachádzali, sa tam neodohral žiadny delikt.

Zo štatistík teda vyplíva, že v roku príchodu hliadok ĽSNS na trať sa kriminalita neznížila, ale naopak, vytvorila sa.

Podľa ľudí situáciu zvládala aj samotná polícia

Ku kotlebovským vlakovým hliadkam sa na sociálnych sieťach vyjadrujú aj ľudia, ktorí sami cestujú na spomínaných tratiach. Jednou z nich je podľa Aktualít aj Michaela zo Starej Ľubovne. Tá hliadky ĽSNS neuznáva a situáciu podľa nej zvládala aj samotná polícia.

Tento fakt potvrdzujú aj neskoršie kroky samotnej ĽSNS. Tá totiž po voľbách hliadky sama zrušila a sám Kotleba podľa Nového času uviedol, že ľudia za ne neboli vďační.


Zdroj: Aktuality.sk, Nový čas

ZdieľaťFacebookEmail
Autor
Marek Mach

Využívame hosting Websupportu